Zalety Didaktei jako aplikacji internetowej

Didaktea jest dostępna tylko w formie aplikacji internetowej. Dzięki temu można z niej korzystać z każdego miejsca, gdzie dostępny jest internet.

  Aplikacja internetowa (SaaS) Program instalowany z płyty
Instalacja nie wymagana samodzielna instalacja
Konfiguracje programu nie wymagana samodzielna konfiguracja
Aktualizacje instalowana automatycznie pobieranie oraz instalowanie konfiguracji
System operacyjny Poprawna działanie aplikacji nie zależy od systemu komputerowego (Windows, Linux, Mac OS). Aplikacja działa w większości popularnych przeglądarek internetowych (np Internet Explorer, Mozilla Firefox, Chrome, Opera, Safari) oraz na urządzeniach mobilnych. Wymagane wskazane wersje systemu operacyjnego i przeglądarek. Nie działa na urządzeniach mobilnych.
Bezpieczeństwo Za bezpieczeństwo odpowiada częściowo dystrybutor aplikacji (zabezpieczenie kopii zapasowych i dostępu do bazy danych). Szkołą odpowiada za bezpieczne połączenie z internetem i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa sieciowego przez użytkowników (nieujawnianie haseł, ochrona antywirusowa ) szkoła odpowiada za kompleksowe zabezpieczenie komputerów, dostępu do internetu oraz dostępu do bazy danych. Szkoła odpowiada za tworzeni i przechowywanie kopii zapasowych.
Koszt aktualizacji brak w zależności od oferty dystrybutora
Zmiana komputera, systemu komputerowego lub przeglądarki nie wywołuje zmian w korzystaniu z aplikacji wymaga ponownej instalacji i konfiguracji
Zadania administratora sieci informatycznej brak odpowiedzialność za cały proces

Łatwość obsługi

Didaktea została podzielona na tematyczne moduły, dzięki temu jest przejrzysta i łatwa w obsłudze. Nie wymaga instalacji.

Ekologiczne rozwiązanie

Didaktea jest aplikacją, która przechowuje w bazie wszystkie programy nauczania. Aplikacja nie  wymaga drukowania.

Rozwój zawodowy

Didaktea to możliwość pogłębiania umiejętności zawodowych nauczycieli.

Zgodność z prawem oświatowym

Didaktea zawiera wszystkie elementy, jakie posiadać powinien program zgodny z obowiązującymi przepisami prawa oświatowego.

Integracja

Didaktea zawiera zintegrowany system kontroli nad programami nauczania i wdrażaniem podstawy programowej.

Indywidualizacja

Personalizacja bazy programów dla szkoły.